VİLLA KALDIRMA SİSTEMLERİ, KRİKO İLE VİLLA KALDIRMA SİSTEMLERİ, HİDROTORK İLE VİLLA KALDIRMA SİSTEMLERİ

Villa Kaldırma Sistemleri

Villa Kaldırma Sistemleri, Firmamız hidro tork , yüksek tonaj da ve yüksek basınçlı hidrolik ekipmanların satışını yapar ve servis imkanı verir. Bu hizmetlerin haricinde villa, bina ve yüksek tonaj eşya, makina ve cihazların kaldırılması ile ilgili hizmetler verir. Zemin çökmelerine bağlı olarak, düşen betonarme ya da  binaların kaldırılması için hizmet verilir. Kriko İle Bina Kaldırma sistemleri çalışmaları için tercih edilen makinalar oldukça pahalıdır. Makine krikolarının daha da pahalı olduğu söylenebilir. Hidrotork kriko sistemleri ile villa kaldırma hizmeti de verilir. Bir villayı kaldırırken, yükseklik ya da evin büyüklüğü gibi detaylar da önemlidir, öncelikle kaldırılacak olan villa içi hazırlık yapılır. Bunun için öncelikle aşağıdaki adımların izlenmesi gerekir.Dikkatli çalışmalar ile düzenli ve sabit bir çalışma sistemi gerekmektedir.

  • Villa da bulunan bütün mobilyalar çıkarılır, elektrik ve tesisat sistemleri çıkarılır.
  • Kapı ve pencereler ile çerçeveleri sökülür.
  • Eğer varsa bölmeler, zemin ve döşemeler yıkılır, bunun amacı ağırlığı azaltmaktır.
  • İmkan varsa villanın çatısının yıkılması gerekir.
  • Çürük kolon gibi şeyler kontrol edilmelidir.
  • Zayıflamış olan yapılar varsa, güçlü bir hâle getirilir.

Hidrotork Kriko İle Villla Kaldırma Sistemlerinde  Kurulum Nasıl Yapılır?

Villa kaldırma  yöntemleri, hazırlık çalışmalarının ardından,  Hidrotork kriko İle villa kaldırma sistemleri ekipmanları kullanılır.  Kriko sayısını ve asansör yerleşimi belirlendikten sonra, Asansörün kurulduğu alanda zeminin elverişli olması sağlanır. Mekanizmanın alt kısmında bulunan yüzeyin, düzeltilmesi önemlidir. Kriko ile ağaç arasındaki temas noktasında referans oluşumu gerekir. Alt kısımlarda ya da tekerler de değişim yapmak için kesim yapılması gerekir.

Çalışma aşamasında, binanın kontrol dışı bir şekilde zarar  görmesini engellemek için sabitleme contaları kullanarak,  güçlü durdurucuların takılması gerekir. Villa kaldırma sistemleri, her detayı önemli olan zor bir iştir.  Bina yapı olarak zayıf bir durumda ise  kalın kalaslarla güçlendirilme yapılması gerekir. Pencere ve kapı açıklıkları, için ara parçalar kullanılarak güçlendirilir. Çubuğu kurmuş olduğunuz ahşabın da güçlü olması gerekir.  Temas noktası, için baskı yatağı ve çubuklar ihtiyaç vardır.

Kaldırma Şemaları Değişimi

Kriko kullanımı yapılırken,  kriko ile villa kaldırma sistemleri ile yapının  devrilmesini, kapı açıklıklarının ve pencerelerin zararını önlemek  için binanın köşelerinin bir kaç yer değiştirmesi ile  dönüşümlü bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerekir. Yükseltilen alanın iyice sabit olması gerekir. Bu başka bir alana rahat bit şekilde cihazın taşımasını sağlar ve villa istenirken düzey de yükseltilir.

Eğer iki vinç tercih edilirse, bunlar binanın bir bölümüne yerleştirilir ve senkronize bir şekilde kaldırılır.. Bu, şekilde yapının eğri durması engellenir. Kaldırma sisteminin, tek bir kaldırma işlemi kullanmakla aynıdır. Dörtten fazla cihazı senkronize bir şekilde çalıştırıp, binanın mümkün olduğunca güvenli bir şekilde yükselmesini sağlayabilirsiniz. Burada senkronizasyon için sesli cihazların kullanımı önemlidir

Asansörün yüksekliğinin kontrolü için köşeye özel bir cetvel eklenir. Hidrotork kriko İle villa kaldırma sistemleri kiriş uzatılması yasaktır.  Bunun nedeni yük uygulandığı zaman, kaldırma sarkması ve duvarın ezilme ihtimalidir.  Bu yöntem sayesinde evin yüksekliği 50, 100 cm kadar çıkar. Bu da çatıyı ya da zemini değiştirmeye yarar.

Hidrotork Kriko İle Villa Tabanı Değişimi

Eğer eski bir ev de değişim yapılacaksa, temelin haricinde tadında değişmesi gerekir. Büyük villalar için, özel Hidrotork kriko cihazları gerekir. Bloklar arasındaki derzler varsa, bunlar kolay bir şekilde kırılır.  Montaj menteşeleri dikey duruma getirilir. Hidrotork kriko İle Villa kaldırma sistemleri için inşaat ekipmanları tercih edilir. Çıkarıldıktan sonra, arabalara koyulur ve taşınır.

İle İnşaat ekipmanı kullanılarak FBS blokları çıkarılır, arabalara yüklenir ve taşınır. Betonarme bloklar dayanıklı malzeme türüdür. Bir kaç kare kullanmak mümkündür. Yıkılan yığın ne kadarsa ona göre üst kısım değişir. Hasar görmüş ise yeniden yüklenir.  Monolitik kapakla tabanla uyumludur. Gerekirse, alan değişikliği ile sadece bir kısım kullanılır.

Diğer taban çeşitleri için, çekiç, moloz, balyoz gibi ekipmanlar kullanılarak söküm yapılır.  Metal boru ile uzatma yapılır. Firmamız profesyonel olarak Villa kaldırma sistemleri hizmeti verir. Bu hizmetler oldukça zordur ve ücret olarak da pahalıdır. Mutlaka kaliteli bir hizmet alınması önemlidir. Bu konu hakkında detaylı ve gerekli bilgileri almak için, iletişim kurmak yeterlidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir