Kriko İle Bina Kaldırma

Kriko İle Bina Kaldırma, Krikolar, villa ya da ağır yüklerin kaldırılması için tercih edilen bir sistemdir. Kriko kaldırma cihazı anlamına gelir ve teknik bir sistem ile yapılır. Özellikle inşaat gibi alanlarda ihtiyaç duyulan bir üründür. Kriko ile bina kaldırma sistemleri genel olarak yıkılmış ya da henüz inşaat halinde olan binalar için kullanılır. Kuvvet sistemi kullanılarak bina Krikoya bağlanır. Genellikle hidrolik ekipmanlar tercih edilir.

Kriko seçimi birçok faktöre bağlı olarak yapılır. Burada önemli olan, evin ağırlığını bilmektir. Elde edilen ağırlık Krikodan fazla olmamalıdır. Her evin kaldırıma kuvveti farklıdır. Küçük eve  ya da büyük eve göre değişiklik gösterir. Bu konuda çok fazla fark vardır. Her iki evde de köşelere dört tane mekanizma koyulur. Kurulum genellikle geniş alanlara tercih edilir. Ağırlık hesaplandıktan sonra, mekanizma türü seçilir. Kriko tekerlekli bir sisteme sahiptir. Kaldırma alanından belirli bir sınıra kadar olabilir. Mesafenin aşılmaması, burada önemli olan bir konudur.

En Çok Tercih Edilen Kriko Çeşitleri

Krikolar, evin büyüklüğü ya da mekanizmaya göre değişiklik gösterir. Genellikle hidrolik ve mekanik çeşitler tercih edilir. Kriko ile bina kaldırma sistemleri hem evlerde hem inşaatlarda çok fazla ihtiyaç duyulur. Bu konuda profesyonel olarak hizmet veren firmalar vardır.  Hidrolik krikolar daha fazla talep görür. Mekanik sisteme göre daha pahalı olduğu söylenebilir. Seçilen makinaların dönme esnekliğinin çok iyi olması gerekir. Buna özellikle dikkat edilmesi gerekir. Sorunsuz bir kaldırma sistemi için gereklidir.

Kriko İle Bina Kaldırma Hizmeti

Kroki ile bina kaldırmak kolay olduğu için tercih edilir. Aynı zamanda hızlı bir şekilde yapılır. İşin süresi kaldırılacak olan binanın alanına göre değişiklik gösterir. Bu işlemde binaları kullanmak İçin Jack tercih edilir. Kriko genellikle küçük binalar için daha uygundur. Kriko ile bina kaldırmak için asansör kullanılır. Evin şekli de bu konuda çok önemlidir. Kapılar ve pencereleri çıkarmak önemlidir. İki tane asansör kullanılıp, risk almamak gerekir.  Evin dört tarafına mekanizmalar koyulur ve senkronize bir şekilde aynı anda bina kaldırılır. Daha büyük duvarlar için daha fazla ekipmana ihtiyaç vardır. Bu kaldırma sonrası fazla bir deformasyon oluşmaz.

Bina Kaldırırken Önemli Olan Detaylar

Hidrotork kriko ile bina kaldırma işlemi öncesi bazı yapılması gereken hazırlıklar vardır.  Su tesisatı, elektrik, gaz, internet kabloları gibi şeylerin sökülmesi gerekir. Yani iletişim ağları kesilmelidir. Bu kurallara  uyulmaması, binanın kaldırılmasını açısından son derece zararlı olacaktır.  Bu da binanın deformasyona uğramasına  sebep olabilir.

Kriko Kurulumu

Kriko kurulumu binanın temeline bağlanarak yapılan bir sistemdir. Köşelerdeki çıkıntılar ayrıca önemlidir. Bunların mutlaka ayarlanması gerekir. Krikonun kurulacağı alan da çok önemlidir ve düzgün olması gerekir. Yükseklik ayarının iyi yapılması gerekir.  Eğer kurulum yanlış ve acemice olursa bina kesinlikle sağlıklı bir şekilde kaldırılmaz. Eğiklik ya da yıkılma gibi sorunlar yaşanabilir.

 

Zeminde çürüme varsa, asansör yerleşimi uygun değildir. Sağlamlık burada son derece önemlidir.  Kriko mekanizması ve silindiri dik bir şekilde olmalıdır, bu  önemlidir ve dikkat edilmelidir. Eğer dik olmazsa,  mekanizma da çökme olabilir. Kriko evin kaymaması ya da düşmemesi için mutlaka dik bir şekilde olmalıdır. Her şekilde problemleri önlemek için, kriko altına metal levhaların koyulması, garanti bir çözümdür.

Kroki İle Bina Kaldırırken Önemli Olan Detaylar

Kriko ile bir bina kaldırma işlemi yapılırken, doğru tekniğe dikkat edilmesi gerekir. Mümkün olduğunca kurallara uygun olarak işlem yapılması gerekir. Binayı kaldırırken, aksilik yaşamamak için, bu durum çok önemlidir.

Krikonun kaldırma kütlesi ve binanın ağırlığı çok önemlidir. Bundan dolayı kriko kütlesi evin ağırlığından fazla olmalıdır. En az dört tane vinç kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Ev senkronize bir şekilde yükseltilmelidir. Yanlış kaldırma sonucu eğilme ya da devrilme olabilir. Verilen kuvvetin, binanın ağırlığı ile orantılı olması önemlidir. Jack’in bacakları ne kadar sağlam olursa, o kadar güvenli bir taşıma olur. Evi yükseltmek için kullanılan teknikler değişiklik gösterebilir. Bu iş bir ekip işidir ve bir kaç uzman kişi tarafından profesyonel olarak yapılmalıdır. Bu konuda firmamız hem satış hem de servis hizmeti verir. Tercih edebilirsiniz. Fiyatlarımızdan haberdar olmak için iletişim sayfamızdaki numarada bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir