Hidrotork İle Villa Kaldırma Sistemleri

Hidrotork İle Villa Kaldırma Sistemleri, Hidrotork, taşıma sistemlerinde çok önemli bit yere sahiptir ve yüksek oranda kapasitesi ilan olan hidrolik ekipmanlar kullanır.  Firmamız taşıma sistemleri ile ilgili hizmet aynı zamanda tamir servisi sağlar.  Bu hizmetlerin haricinde villa ve bina taşıma sistemleri  ağır eşyalar ve makinalar ile birçok cihazların kaldırılması profesyonel olarak yapılır.  Bazen doğal çökmelere bağlı olarak, duvar yıkılması, beton düşmesi ya da binaların tamamen kaldırılması için hizmet alabilirsiniz. Hidrotork  İle villa kaldırma sistemleri için verilecek hizmete göre birçok ekipman kullanılır.

Bu ekipmanlar ve cihazların hepsinin fiyatları yüksektir. Makine krikolarının fiyatı bu konuda daha yüksektir.  Hidrotork kriko sistemleri ile villa kaldırma hizmeti birçok şekilde yapılır.  Villayı kaldırırken, evin büyüklüğü ya da villanın yüksekliği gibi detaylar çok önemlidir. Villa kaldırma hizmeti öncesi birçok çalışma ve hazırlık yapılır.

Villa Kaldırma Öncesi Yapılan Hazırlıklar

Villayı düşmeden ya da yıkılmadan kaldırmak için birçok hazırlık yapılması gerekir. Özellikle bu aşama çok önemlidir. İlk olarak villa da ki eşyalar çıkarılır. Tesisatlar ve elektrik, gaz ile ilgili her şey sökülür. Daha sonra kapı ve pencere çerçeveleri sökülür. Bazı bölümler ya da döşemeler olabilir. Bunların da yıkılması gerekir. Çatı da burada önemli bir detaydır. Sağlıklı bir hidrotork villa kaldırma hizmeti için, çatının yıkılması gerekir. Bazen hasar görmüş ya da çürümüş kolon tipi şeyler olabilir. Bunların da kaldırılması gerekir.

Hidrotork Kriko İle Villa Kaldırma Sistemlerindeki Çalışmalar

Villa kaldırma  yöntemleri, hazırlıklar bittikten sonra  yapılır. Hidrotork kriko İle villa kaldırma sistemleri için hidrolik ekipmanlar tercih edilir. Asansör yerleşimi ve kriko sayısı önemlidir. Ayrıca asansörün kurulacağı alanda zeminin sağlam olması gerekir. Mekanizmanın alt kısmında bulunan yüzey kaygan ya da düzensiz olmamalıdır. Altlar da ya da tekerlekler de değişim yapılacağı zaman, kesime ihtiyaç duyulabilir. Villanın sağlamlığı burada çok önemlidir. Eğer bina sağlam değilse kaldırma yapılırken problemler oluşabilir. Bunu önlemek için güçlendirilme yapılması gerekir. Kalaslara ve çubuklara özen gösterilmesi gerekir. Gerekirse kullanılmalıdır.

Hidrotork İle Villa Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kriko kullanımı ya hidrotork kullanımı, villa kaldırma sistemlerinde genel olarak tercih edilir., Hidrotork kriko İle villa kaldırma sistemleri daha garantili olur ve zarar oluşması önlenir. Değişim Yapılırken, düzenleme çok önemlidir. Yükseltilen alanın sabitlenmesi gerekir. Bu şekilde cihazı diğer alanlara da rahat bir şekilde taşıyabilir, istediğiniz şekilde yükselme yapabilirsiniz. Bazen tek bazen de iki vinç tercih edilir.

İki tane vinç kullanılacaksa, binanın köşelerine paralel olarak yerleştirilir ve aynı andan kaldırılır.. Bu, şekilde yapının eğilmesi ya da düşmesi engellenir. En doğru yöntem villanın dört köşesine de vinç koymaktır. Dörtten fazla cihazı aynı şekilde çalışırsa, binanın en güvenli şekilde  yükselir. Burada kullanılan ekipman ve cihazlar çok önemlidir.

Asansörün yüksekliğinin kontrol edilmesi için cetvel sistemi kullanılır. Hidrotork kriko ile villa kaldırma sistemleri yapılırken, kiriş gibi şeylerin kullanımı yasak olduğundan dolayı cetvel tercih edilir.   Bu şekilde istenilen yüksekliğe ulaşmak daha kolay olur. Hem zemin hem de çatı değişimi daha kolay bir şekilde yapılır.

Hidrotork Kriko İle Zemin Değişimi Nasıl Yapılır?

Zemin değişimi yapılırken evin yeni yapı ya da eski yapı olmasına dikkat edilir., Hem temel hem de çatı değişimi yapılmalıdır. Villanın büyüklüğüne göre, Hidrotork Kriko cihazları kullanılır. Zeminde döşeme ya da  derzler varsa, bunların kırılması gerekir. Hidrotork kriko İle Villa kaldırma sistemleri için inşaat malzemelerine de ihtiyaç duyulur. Zemin kaldırıldıktan sonra, herhangi bir araba ile taşıması yapılabilir.

Arabalara bloklar şeklinde yükleme yapılır ve taşınır.  Zeminlerde dayanıklı malzemeler kullanıldığı için, bir kaç kare kullanmak mümkündür. Firmamız hidrotork taşıma sistemleri ile ilgili öncelikle bina ve villa taşıma hizmeti verir. Bu hizmetler hem zor hem masraflı hem de profesyonellik isteyen işlerdir. Bazen çekiç ya da moloz gibi şeylere de ihtiyaç duyulur. Hidrotork kaldırma sistemleri inşaatlarda da çok fazla ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz ve böyle bir hizmete ihtiyaç duyuyorsanız, firmamızı tercih edebilirsiniz. En kaliteli şekilde ve herkesin bütçesine uygun şekilde bir hizmet alabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir