Weitner Hidrolik El Pompaları

[700 bar]

  • Tek etkili, tek hızlı çalışma prensibi
  • Çalışma basıncı maksimum 700 bar
  • Aşırı basınç emniyet valf donanımlı
  • Hafif, kompakt ve ergonomik tasarım
  • Komple aluminyumdan imal 2 farklı model
  • Alman malı, imalatçı W. Weitner, CE Belgeli
  • Türkiye’de servis ve yedek parça desteği

Tek Hızlı 700 Bar Hidrolik El Pompaları
Weitner, tek hızlı hidrolik el pompaları WHE-1, WHE-2 olmak üzere iki farklı modelde sunulur. Her iki modelin de pompalama debisi aynıdır. Tek fark net yağ tank kapasitelerinin WHE-1 de 500cm³, WHE-2 de ise 900 cm³ olmasıdır. Her iki modelin pompalama debisi her bir pompalamada 0.2cm³ dür.

Teknik Bilgiler ** WHE-1 WHE-2
Tank kapasitesi cm³ 700 1.300
Kullanilabilir yağ miktarı cm³ 500 900
Her kurs boyunda debi cm³ 0,2 0,2
700 barda azami kol kuvveti kg 46 31
Piston Kurs Boyu mm 24 24
Piston Çapı mm 10 10
Yağ çıkış bağlantısı NPT 3/8” 3/8”
Yağ dolu ağırlık kg 4,3 5,3
Ölçüler (B x E x Y ) mm 553 x 150 x 171 564 x 150 x 171

WHE serisi hidrolik el pompaları 700 bar maksimum basınca ayarlı, yağ dolu olarak kullanıma hazır şekilde sevk edilir. Bütün pompalar tek tek 700 bar basınç altında test edilir ve ayarları yapılır. Vidalı birleştirme kaplini ve basınç göstergesi (manometre) sevkiyat içeriğine dahil değildir. Bu tür aksesuarlar isteğe bağlı olarak sunulur. Farklı çalışma basınçları, tank büyüklükleri veya viton keçe takımları isteğe bağlı olarak temin edilir.
Çift hızlı piston yapısı WH serisi pompalarda bulunur. WH serisi Weitner el pompaları standart olarak 1000 bar 63 çap manometre ile sevk edilir.

Pompalama kolu = taşıma Kolu
WH ve WHE serisi Weitner pompalarında pompalama kolu aynı zamanda taşıma kolu olarak kullanılır. Taşıma kolu kanca sistemiyle mekanik olarak pompa gövdesine bağlanır. Taşıma sırasında kancanın gövdeye takılı olması gerekir. Çalışma sırasında ise kanca serbest bırakılır.

Basınç Göstergesi 1000 Bar Manometre
WHE serisi manometresiz olarak sevk edilir. Ancak ihtiyaç olması halinde pompanın yağ çıkış hattına WMA7012 adaptörü ile ?63 manometre, WMA7015 adaptörüyle ?100 mm çapında manometre bağlanabilir. Weitner 700 bar hidrolik sistemlerinde yağ bağlantıları 3/8” NPT diş yapısındadır. Bu bağlantı standardı diğer markaların bütün 700 bar ekipmanlarında aynıdır. Weitner ürün ve aksesuarları diğer markalarla yüzde yüz uyumludur.

Kriko Seti Uygulaması
WH Serisi hidrolik el pompaları tek pistonlu olduklarından yağ deplasmanları düşüktür. Tek hızlı bu pompalar, yağ ihtiyacının az olduğu veya işlemlerin yavaş yürümesinde bir sakıncanın olmadığı durumlar için tasarlanmıştır. WHE serisi el pompaları düşük stroklu yassı veya 30 tona kadar ancak stroğu 50mm küçük silindirlerde kullanılması önerilir. Yağ deplasmanının düşük olması haricinde WH serisinden herhangi bir farkı yoktur.

Basınç Sabitleme-Çalıştırma Vanası
WHE serisi tek hızlı el pompalarında diğer pompalarda olduğu gibi basınç sabitleme çalıştırma pompanın sağ tarafında bulunan yıldız formlu vana ile sağlanır. Vananın sıkıştırılması ile yağın dönüş yolu kapanarak, basınç tutma özelliği devreye girer. Basıncın düşürülmesi veya basılan yağın tekrar pompaya dönmesi için yıldız vananın ters yöne çevrilerek gevşetilmesi gerekir.