Hidrolik Flanş Ayırıcı Equalizer SWi20/25TE

[25 ton – 103.5 mm]

Ürün Kodu: SWi20/25TE

 • İlk basamakta flanş ayırma kapasitesi 20 ton
 • 4. basamakta flanş ayırma kapasitesi 25 ton
 • 6 mm boşluktan itibaren ayırma yapar
 • Maksimum 103.5 mm’ye kadar ayırma işlemi yapar
 • 360° dönebilen ergonomik taşıma kolu
 • Uygunsuz şartlarda sökülebilir seyyar kol
 • Yatay ve dikey konumda çalışmaya uygun
 • Cihazın düşmesini önleyen sabitleme halatı
 • Tüm flanş çeşitlerine uygun tasarım ve yapı
 • Türkiye’de servis ve yedek parça desteği
SWi20/25TE Teknolojisi Özellikleri Sunduğu Avantajlar
25 ton kapasitesine kadar ayırma yapar. Daha büyük flanşlarda hizmet vermeyi sağlar.
Eski modellere göre %10 daha hafiftir. Taşımayı ve işlem yapmayı kolaylaştırır.
%30 daha fazla kapasite sunar. Flanş bakım hizmetlerini daha kolay hale getirir.
Bütün parçaları köşesizdir. Hiçbir yere takılmaz. İş ve iş güvenliğini daha da artırır.
Sabitleme halatı için özel halka. Daha gelişmiş çalışma ergonomisi sunar.
Daha az parçadan oluşur. Tamir bakım hizmetleri daha kolay olur.
Mekanik bütün parçalar kapalı sistem çalışır. Paslanmayı,aşınmayı önler, cihaz bakım ihtiyacı azalır.
Yeni tasarım plastik tutucu. Cihazı daha hafif yapar, daha kolay taşınmasını sağlar.
360° dönebilen hareketli tutucu. Manevra kabiliyetini artırır, ortama uyumu kolaylaştırır.

Teknik Özellikler

 • Ayırmaya başlama boşluğu min 6 mm
 • Ayırma kapasitesi 1. basamakta 20 ton
 • Ayırma kapasitesi 4. basamakta 25 ton
 • Ayırma mesafesi maksimum 103.5 mm
 • İlerleme takozu olmadan ayırma mesafesi 87.5 mm
 • İlk basamakta tek işlemde ayırma mesafesi 40 mm
 • Harici hidrolik el pompasıyla çalışır
 • 700 bar hidrolik sisteme sahiptir
 • Cihaz ağırlığı 6.4 kg

SWi20/25TE 25 Ton Flanş Ayırma Kapasitesi

Equalizer SWi20/25TE 25 hidrolik flanş ayırıcı Equalizer International firmasının ihtiyaçlar doğrultusunda yeni geliştirdiği flanş ayırma ekipmanıdır. Bu yeni flanş ayırıcı hem kapasite olarak hem de çalışma ergonomisi olarak pek çok yeniliği beraberinde getiriyor.

Kapasite olarak SW serisinde maksimum kapasite 15 ton iken, SWi serisinde 25 tondur. Kapasite artışına rağmen cihaz daha hafiftir. SW serisi 7.5 kg iken, SWi serisinde ağırlık 6.4 kg’dır.

Harici Pompalı Flanş Ayırıcı

SWi2025 modeli hem dahili hem de harici pompalı olarak üretilmiştir. SWi20/25TE 25 ton kapasiteli flanş ayırıcı harici 700 bar hidrolik pompa ile çalışır. Harici pompalı flanş ayırma ekipmanını dar bölgelerde kullanmak daha kolay olur. Flanş montaj işlemlerinde ulaşılması zor çalışma alanları için ideal bir üründür.

Herhangi bir ikinci kişinin yardımına ihtiyaç duyulmadan flanş montaj demontaj işlemleri yapılabilir. 25 ton kapasiteli flanş ayırıcının kullanıldığı flanşlar, büyük boy, geniş çaplı ağır flanşlardır. Bu nedenle ayırma işlemlerinin iki ayırıcı ile karşılıklı yapılması gerekir.

Equalizer SWi20/25TE harici pompalı flanş ayırıcı yumuşak, kontrollü, kaydırmayan ve her kademede kendini kilitleyen mekanizmasıyla 25 tonluk itme gücü üretir. Equalizer ürünlerinin tamamında ayırma işlemi 90° dik ilerler ve herhangi bir kasılmaya mahal vermez. Çapı büyük flanşlarda işlemlerin daha sağlıklı ve güvenli yürütülebilmesi için iki ayırıcının aynı anda kullanılması önerilir. Böylece flanş bağlantılarının tek yönde kasılması önlenmiş olur.

6mm Flanş Boşluğundan İtibaren Ayırma Yapar

Equalizer SWi20/25TE harici pompalı flanş ayırıcı ekipmanı 6 mm’lik boşluktan itibaren ayırma işlemine başlayabilir ve flanş yanaklarını her iki ilerleme basamağının kullanılmasıyla 103.5 mm mesafeye kadar ayırabilir. Bu mesafe gerekli tamir bakım işlemi için yeterlidir.

Equalizer SWi20/25TE harici pompalı flanş ayırıcı, doğalgaz, petrol, su ve kimyasalların taşındığı boruların bağlantı flanşlarının tamir, bakımı sırasında kullanılır. Montaj işlemlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlar. İşçilikte zaman kazandırır. Maliyetleri düşürür.

Equalizer Flanş Ayırma Teknolojisi

Equalizer flanş ekipmanları ileri teknoloji içeren yenilikçi, innovative ürünlerdir. Bu ürünler BP, Total, Shell, Esso gibi dünyanın lider petrol ve doğalgaz işleten şirketlerin arge birimleriyle birlikte geliştirilir. O nedenle sektörün ihtiyacı olan bütün ince ayrıntılar bu ürünlerin tasarımında dikkate alınır. Equalizer flanş ayırma teknolojisinde, ayırıcı işlem 90°lik bir açıyla başlar ve devam eder. Ayırma-itme kuvveti flanş yüzeyine doğrudan uygulanır ve flanşın kasılmadan açılmasını sağlar.

Standart Flanş Ayırma Sistemi

Diğer standart flanş ayırma sistemlerindeki teknoloji biraz daha farklıdır. Bu sistemlerde itme/ayırma hareketi 90°lik doğrusal bir açıyla gerçekleşemez. Flanş ayırıcının ürettiği itme kuvveti yanal bir açıyla gerçekleştir. Kuvvet flanş yanaklarına dik olarak değil açılı olarak nüfuz eder. Bu durum flanş yanaklarının kasılmasına ve zarar görmesine neden olur. Bu kasılmanın flanş yanaklarında kalıcı olması durumunda flanş yüzeyi zarar görür, paslanma oluşur ve sızdırmazlıkta sorunlar yaşanabilir.